В процесі носіння або експлуатації вироби з срібла темніють. Це відбувається під впливом підвищеної вологості, при контакті з сірководнем та іншими сполуками сірки. Металу краще не давати стикатися з кухонною сіллю, цибулею, яєчним жовтком.

Якщо у вас потемніла срібний ланцюжок, з якої ви зверталися виключно дбайливо - можливо, так на неї вплинули індивідуальні особливості вашої шкіри. У тих, хто багато потіє, активно користується парфумами і кремами для тіла, метал темніє особливо швидко.

Догляд за сріблом починається з правильного зберігання. Сережки, каблучки, ланцюжки та інші срібні вироби слід класти в закриту шкатулку, оббиту зсередини м'яким матеріалом. Носити прикраси бажано тільки тоді, коли в цьому дійсно є необхідність - але не під час сну, занять спортом або фізичних навантажень.

Як правильно доглядати за сріблом

Якщо після чистки срібло втратило блиск - швидше за все, ви чистили його содою, зубною пастою або порошком. Сто років тому бабусі користувалися цими складами тому, що у них не було іншого засобу по догляду за сріблом. Відповідь на питання, чому не можна чистити золото, буде таким же - чим завгодно, тільки не старорежимними абразивними порошками.

Зараз в ювелірних магазинах представлений широкий вибір спеціальних серветок, кремів і рідин, які коштують недорого і чистять дуже якісно. Догляд за сріблом 925 проби (найпопулярнішого на сьогоднішній день) за допомогою професійних засобів виключає ризик появи розлучень або подряпин.

Також в домашніх умовах допомагає чистка срібла нашатирем і перекисом водню. Ці дві рідини треба з'єднати в пропорції 1 до 1, покласти срібну прикрасу в розчин на 20 хвилин і накрити кришкою, щоб по квартирі не поширювалися отруйні випаровування. Потім прикраса слід промити водою. Цей спосіб протипоказаний виробам, до яких дорогоцінні камені приклеєні клеєм - він розчиняється під впливом складу.

Як доглядати за сріблом з позолотою

Чи замислювалися ви про те, як роблять жовте срібло? Срібло в чистому вигляді має холодним сірим відтінком. Щоб метал пожовтів, його покривають позолотою.

Догляд за золотом, яким покрито срібло, виконується так:

  • дві столові ложки 8% -ного оцту розводять в склянці води;

  • умочують в розчин м'яку губку і протирають їй виріб;

  • насухо витирають виріб і чистять замшею.

Цей же спосіб рекомендований для чорненого срібла.

Увага: відповіді на питання "Як доглядати за сріблом з позолотою?" і "Як доглядати за білим золотом?" будуть різними. Біле золото замочують у склянці теплої води, в якому розводять чайну ложку засобу для миття посуду без фосфатів і аміаку і перемішують до утворення піни. Потім виріб промивають теплою водою і витирають м'якою серветкою.

У тому, як чистити золото з перлами, є свої нюанси. Під впливом оцту перли розчиняється, а від тривалого перебування у воді мутніє. Тому перли оптимально протирати ваткою або тканиною, змоченими в оливковій олії. Якщо ви купуєте спеціалізоване засіб для чищення в ювелірному магазині, переконайтеся, щоб на ньому стояла позначка "Підходить для перлів"

Чистка срібла: висновки

Отже, тепер ви знаєте, чим чистити срібло до блиску. Але врахуйте, що домашні способи можуть виявитися безсилі, якщо виріб старе або сильно забруднене. В такому разі не шукайте в фамільних архівах у пошуках заміток "Як почистити срібний ланцюжок", а здайте прикраса в професійну чистку.