Догляд за ювелірними виробами передбачає деякі чинники - регулярне чищення, правильне зберігання і належна експлуатація. Про рекомендованих правилах збереження виробів з дорогоцінних металів ви дізнаєтеся з цієї статті.

Загальні правила

Зберігання ювелірних прикрас залежить від матеріалу виробу. Але деякі правила підходять для всіх аксесуарів:

  1. Необхідно уникати контакту з різними речовинами: побутовими (косметикою, парфумами), хімічними (хлором, кислотою), абразивними (лугами, попрошкамі), лікарськими (мазями, растирками). Під час роботи з ними слід надягати рукавички або знімати вироби.

  2. Прикраси не повинні стикатися один з одним, щоб уникнути тертя. Через нього на поверхні з'являються мікроподряпини, що сприяє втраті блиску.

  3. Місця, де є випаровування, наприклад, ванна кімната - поганий варіант для зберігання, так як волога здатна зіпсувати будь-який метал і вставки з дорогоцінних каменів, емалі.

  4. Місця, близькі до батарей і обігрівають приладів - теж невідповідний варіант.

  5. Після кожного використання прикраси слід очистити від поту і шкірного жиру, протерши м'якою серветкою

Як зберігати золоті прикраси?

Найкраще місце для збереження золотих прикрас - шкатулка, розділена на секції і обтягнута всередині м'якою тканиною (наприклад, оксамитом, бавовною, велюром). У ній є спеціальний відсік, призначений для зручності розміщення кілець і сережок. Його площа розділена декількома валиками, що утворюють невеликі проміжки.

Де зберігати золото?

Виробники пропонують масу варіантів для збереження дорогих виробів.

  • Якщо прикрас багато, то можна придбати шкатулку, що має кілька знімних або висувних ярусів.

  • Використання під кожен виріб окремих коробочок з м'якою оббивкою або мішечків з органзи, замші - варіант зберігання для невеликої кількості скарбів.

  • Спеціальні підставки, на які можна вішати ланцюжки, сережки та браслети, а також надягати кільця, виконають функцію розміщення / зберігання і одночасно прикрасять інтер'єр кімнати.

Золото - м'який сплав (чим вища проба, тим він м'якше), тому не варто золоті вироби поміщати в картонна коробка, де вони можуть безперешкодно стикатися з його грубими стінками, а також один з одним. 

Чи варто зберігати золоті прикраси?

Від постійного носіння  будь-які аксесуари піддаються тертю і контакту з різними речовинами, тому якщо у вас не заплановано вихід з дому, то краще їх не надягати, залишивши в місці зберігання. Від того, як ви зберігаєте прикраси, безпосередньо залежить їх зовнішній вигляд. Дотримуючись перерахованих вище правил, ви зможете зберігати первісний блиск виробів і передати їх наступному поколінню в чудовому стані.

Як правильно зберігати срібні прикраси?

Крім перерахованих вище загальних правил, слід враховувати, що срібло не можна залишати в дерев'яних скриньках, так як дерево швидко поглинає вологу. А метал при підвищеній вологості має властивість чорніти. В ідеалі срібні сережки, кільця, ланцюжки та браслети покласти в оксамитову зсередини шкатулку. Допустимо використовувати пластиковий футляр. Пігулка активованого вугілля поряд з прикрасами зі срібла буде поглинати вологу, захищаючи так від окислення.

Як зберігати позолочені прикраси?

Позолочені прикраси - це срібні вироби, що містять тонке напилення благородного металу. Тому вони уразливі до механічного, хімічного і атмосферного впливу. При виборі місця утримання цих аксесуарів слід дотримуватись таких рекомендацій:

  1. Уникати кімнати і місця з підвищеною вологістю і прямими сонячними променями.

  2. Слід поміщати вироби в спеціальні футляри, де позолочені прикраси будуть зберігатися окремо один від одного.

  3. Перед тим, як залишити ланцюжок або браслет в місці зберігання, треба витягнути ланки, щоб запобігти заломи.

  4. Необхідно берегти вироби від побутової хімії, постійного тертя об що-небудь і контакту з водою.

Правильно зберігаючи свої прикраси, ви зробите догляд за ними простим і бюджетним. А вони будуть радувати вас своїм блиском ще довгі роки.