Догляд за золотом в домашніх умовах необхідний для того, щоб прикраси зберігали свою красу і блиск. Коли ми одягаємо прикрасу, вона починає контактувати з нашою шкірою і одягом. На шкіру може бути нанесено крем або парфуми, елементи одягу можуть залишити на золоті подряпини. Якщо немає можливості зняти прикрасу перед відвідуванням  ванної або  душу, вона піддається також впливу шампунів, мила, гелів - через що вироби тьмяніють, а вставки мутніють. Через надмірну вологи, а також під впливом людського поту на металі можуть з'являтися плями і розводи.

Нижче наведені прості і дієві поради по догляду за золотом. З ними ваша колекція коштовностей завжди залишатиметься в бездоганному стані.

Базові правила

Не носіть золоті прикраси постійно. Знімайте їх на ніч, а також кожного разу після повернення додому. Протріть їх фланеллю, замшею або інший м'якою тканиною і приберіть в коробочку - в ідеалі, в футляр з оксамитової підкладкою, де зберігаються прикраси не стикаються один з одним. Картонні коробки для зберігання золота не підходять, так як картон містить сірку, через яку золото темніє. Також неприпустимо залишати прикраси на підвіконні під сонцем, вироби можуть змінити колір а ювелірні вставки можуть вигоріти.

 

Чистка виробів в домашніх умовах.

У міру носіння на ювелірних виробах накопичується бруд, піт, пил. Чистити їх будинку із застосуванням лужних складів заборонено, це знищить красу металу. Алгоритм чищення прикрас в домашніх умовах такий:

  1. Розведіть в гарячій воді мильний розчин.

  2. Покладіть в розчин прикраси на 1 годину.

  3. Почистіть золото старою м'якою зубною щіткою.

  4. Промийте виріб під чистою водою з крана.

  5. Насухо витріть м'якою тканиною і приберіть в футляр.

Як варіант, можна додати до мильного водного розчину кілька крапель нашатирного спирту.

Золотий ланцюжок можна покласти в пляшку з нашатирним спиртом і струшувати, поки бруд не зійде.

Як чистити золото з перлами

Перли - м'який і ніжний камінь, який не рекомендується носити в спортзал, в баню або в басейн. Йому не можна дозволяти контактувати зі спиртом, аміаком або парфумами. Перли протирають ватними тампонами, змоченими в оливковій олії, потім м'якою ганчіркою стирають жир

 

Якщо слідувати вищепереліченим радам, ваші золоті прикраси гранично довго збережуть свій первинний вигляд і будуть радувати вас привабливим блиском. Вироби, які регулярно чистять, виглядають дорожче і новіше. В силу того, що золото реагує на зовнішнє середовище, чистити його рекомендується щомісяця.